Příběhy z každodenního života

Jak to bude dál? Je to na vás.

Volně přístupné

Tentokrát místo klasického příběhu přichází nastavení pomyslného zrcadla současné době. Nechci vám nic zastírat – je mi smutno z toho, kam tento svět spěje. A chtěla jsem svojí troškou přispět k tomu, aby lidé pochopili, že svět se k lepšímu sám nezmění. Že s touto změnou musí začít každý sám u sebe. Dopadlo to ale jinak, než bych chtěla.

Pokračovat ve čtení

15 komentářůPříběhy o nemocechPříběhy z každodenního života

Skutečný smysl života

Pouze s předplatným

Petr vyhledá Karolínu s problémem, který se mu špatně pojmenovává. Poslední dobou i při činnostech, které ho předtím bavily, se cítí prázdný, nenaplněný a nedaří se mu přijít na to, co se s ním děje. Karolína však moc dobře ví, o jaký problém se jedná. Vysvětlí mu, že mu uniká pravý smysl života a začne mu poukazovat na to, v čem konkrétně dělá chyby, kvůli kterým se nemá v životě tak hezky, jak by se mohl mít.

Pokračovat ve čtení

5 komentářůPříběhy z každodenního života

Smůla na lidi

Pouze s předplatným

Jana se svěří Karolíně, jak ji Helena v práci okradla. Jana to přičítá tomu, že má v životě smůlu na lidi. Že to je její úděl, se kterým nic nenadělá. Karolína ji však vyvede z omylu. Vysvětlí Janě, proč právě takoví lidé, jako je Helena, vstoupili do jejího života. A poradí jí, jak má svoji údajnou smůlu na lidi prolomit.

Pokračovat ve čtení

8 komentářůPříběhy z každodenního života

Každému podle jeho zásluh

Volně přístupné

Linda líčí Karolíně příběh své sestry, kterou, byť byla krátce před porodem, opustil její přítel, nechal ji nezajištěnou a ještě ji okradl. A zlobí se, jak je ten svět nespravedlivý, když se něco takového může stát. Karolína jí však vysvětlí, proč se to její sestře stalo, jaký to mělo hlubší důvod.

Pokračovat ve čtení

6 komentářůPříběhy z každodenního života