Příběhy

Nutkavá chuť na čokoládu

„Správně by to mělo být tak, že člověk má, obrazně řečeno, vést tak sladký život, že pak prakticky nemá potřebu se dojídat sladkým,“ zazní z úst Karolíny.
Alena se totiž během konzultace zajímá, jak je možné, že se najednou tak nacpává čokoládou, kterou předtím nikdy pořádně nejedla, protože jí nechutnala. A vůbec jí nejde do hlavy, co se vlastně stalo, že v jejím věku zničehonic má na čokoládu takovou chuť, které jen těžko dokáže odolat.

Přečíst příběh

Dobrý rodič

Terezky maminka, když se Terezka narodila, si předsevzala, že své dceři bude dobrým rodičem. Byť ji to stojí nemalé úsilí, snaží se své předsevzetí splnit a má pocit, že se jí to daří.
Karolína jí však na konzultaci šetrně vysvětlí, že dobrý rodič ke svému dítěti přistupuje zcela jinak, než ona přistupuje k Terezce. Že ona Terezku, byť nevědomky, de facto jenom opečovává, ale prakticky ji nevychovává. A pokud chce být opravdu dobrým rodičem, bude své chování k Terezce výrazně změnit a navede ji, na co by se měla zaměřit.

Přečíst příběh

Nespavost a psychofarmaka

„Vaše maminka má takzvaný polékový Parkinsonský syndrom,“ dozvídá se Petra na konzultaci od Karolíny.
Ta následně Petře vysvětlí, že tyto zdravotní obtíže vyvolala psychofarmaka, která Petřina maminka již delší dobu užívá, aby lépe spala. A že Petřina maminka musí tyto léky přestat co nejdříve užívat. Jinak hrozí, že se její stav ještě více zhorší.

Přečíst příběh

Zatuhlá šíje (bolest za krkem)

„Důležitou indicií při dohledávání psychické příčiny při takzvané bolesti za krkem je úlevová poloha, ve které bolest odezní, či se citelně zmírní…” vysvětluje Karolína Markétě.
Ta přišla za Karolínou na konzultaci proto, aby pomohla svému manželovi. Toho trápí zatuhlá šíje natolik, že už nemůže ani pořádně pracovat.

Přečíst příběh

Skutečný smysl života

Petr vyhledá Karolínu s problémem, který se mu špatně pojmenovává. Poslední dobou i při činnostech, které ho předtím bavily, se cítí prázdný, nenaplněný a nedaří se mu přijít na to, co se s ním děje. Karolína však moc dobře ví, o jaký problém se jedná. Vysvětlí mu, že mu uniká pravý smysl života a začne mu poukazovat na to, v čem konkrétně dělá chyby, kvůli kterým se nemá v životě tak hezky, jak by se mohl mít.

Přečíst příběh

Paradentóza

Marie poté, co se od zubaře dozvěděla, že kvůli neléčené paradentóze možná přijde o přední zuby, se vydá za Karolínou. Ta jí odhalí pravou příčinu této nemoci a snaží se jí vysvětlit, co dělá nesprávně. Marie si však odmítá připustit pravdu a myslí si, že Karolína celou situaci okolo ní zbytečně nafukuje. Nakonec ale pochopí, že si na ni Karolína nevymýšlí a nechá si od ní poradit, jak má svoje chyby napravit.

Přečíst příběh